Pazar, Ocak 17CBS Akademi
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

QGIS (Quantum GIS) Yazılımı

tarihinde

WGIS GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan kullanıcı dostu bir Açık Kaynak Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) yazılımıdır. QGIS Açık Kaynak Coğrafya Vakfı (OSGeo) ‘nın resmi projesidir. Linux, Unix, Mac OSX, Windows ve Android üzerinde çalışır ve çok sayıda vektör, raster ve veritabanı biçimlerini ve işlevlerini destekler.

QGIS temel fonksiyonların ve eklentilerin yeteneklerinin sürekli iyileştirilmesini ve büyümesini sağlar. Görselleştirilebilir, yönetilebilir, düzenlenebilir, verileri analiz edilebilir ve yazdırılabilir haritalar oluşturabilirsiniz.

QGIS projesi QGIS web sitesinde kullanıcı hikayelerini yayınlayacak insanlar arar. Bu nedenle, kurumlardan, üniversitelerden, yetkililerden ve şirketlerden, sorunlarını belirli bir projede veya günlük yaşamlarını çözmek için QGIS kullanma konusundaki deneyimlerini yazmalarını rica eder.

Uygulamalar

QGIS sadece bir masaüstü CBS değildir. Biz aynı zamanda bir mekansal dosya tarayıcısı, bir sunucu uygulaması ve web uygulamaları da sunuyoruz.

QGIS Masaüstü
Mekansal bilgiyi oluşturup, düzenleyebilir, görselleştirebilir, analiz edebilir ve yayınlayabilirsiniz.QGIS Tarayıcısı
Gezinebilir ve meta verilerinize önizleme yapabilir,veri depoları arasında veri aktarabilirsiniz.

QGIS Sunucu
QGIS projelerinizi ve katmanlarınızı OGC uyumlu WMS, WMTS, WFS ve WCS hizmetleri olarak yayınlayabilirsiniz. Ayrıca hangi katmanların, özniteliklerin, düzenlerin ve koordinat sistemlerinin dışa aktarıldığını kontrol edebilirsiniz. QGIS sunucusu WMS 1.3 için bir referans uygulama olarak kabul edilir.

QGIS Web İstemcisi
QGIS projenizi internette kolayca yayınlamanızı sağlar.QGIS Android (beta!)
Bu çalışma Android cihazlarda da QGIS kullanmak için yapılıyor ancak mevcut sürüm henüz deneysel aşamada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.