Pazar, Ocak 17CBS Akademi
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Mapbox Yazılımı

tarihinde

Mapbox 2010 yılında Eric Gundersen tarafından kurulmuştur. Openstreetmap harita verilerini kullanan çevrimiçi ve çevrimdışı harita oluşturma aracıdır.

Foursquare, Pinterest, Evernote, gibi firmalar tarafından kullanılmaktadır. Mapbox, mobil ve web uygulamaları için konum veri platformudur. Oluşturduğu tüm deneyimlere haritalar, arama ve gezinme gibi konum özellikleri eklemek için yapı taşları sağlamaktadır. İnsanların şehirlerde dolaşma ve dünyayı keşfetme şeklini değiştirmektedir.  Mapbox, kullandığı uygulamalar sayesinde her ay 300 milyondan fazla kişiye ulaşmaktadır.

Açık kaynaklı kod ile çalışmaktadır,  açık kaynak kodlu araçları, analitik şirketlerin büyük coğrafi verileri anlamalarını, dron şirketlerinin vagonları yayınlamalarını, emlak sitelerinin özelliklerini görselleştirmelerini, uydu şirketlerinin bulutsuz görüntülerini işleme koymalarını ve sigorta şirketlerinin varlıklarını takip etmelerini sağlar ve bunların yanı sıra Snapchat, Foursquare gibi uygulamarın harita fonksiyonları Mapbox’dan yararlanmaktadır.

Mapbox harita geliştirme hedefli bir startup’dır. Mapbox, haritalarının özel bir uygulaması bulunmamasına rağmen şirket, Google Map ve HERE gibi popüler navigasyon uygulamalarını kendisine rakip görmektedir.  Mapbox, genel olarak başka uygulamara başka uygulamara harita alt yapısı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.